Oferta 115-2020

Obiekt

Nieruchomość z duszą – zabytkowy pałac Skórzyno !!

Skórzyno

1600 ㎡ | 35000 ㎡

999 000 PLN
624 PLN za ㎡

Dane podstawowe:

  • Rodzaj: Obiekt
  • Metraż: 1600 ㎡
  • Metraż działki: 35000 ㎡
  • Stan: Do remontu
  • Rynek: Wtórny

Nieruchomość z duszą – zabytkowy pałac Skórzyno !!

Zapraszamy Państwa do klasycystycznego pałacu w miejscowości Skórzyno, w województwie pomorskim, powiecie słupskim, wzniesionego na początku XIX wieku, w roku 1870.

Pałac znajduje się w środkowej części wsi.

Jest to budynek piętrowy, podpiwniczony, zbudowany na planie wydłużonego prostokąta o powierzchni ok. 1600 m2.

Główne wejście osłania czterokolumnowy portyk z balkonem i piętrową wystawką w połaci dachu. Drugie wejście do pomieszczeń parteru znajduje się również z tyłu budynku, od strony ogrodu. W obydwu ścianach szczytowych znajdziemy także gospodarcze wejścia do pałacu. Przed frontem budynku jest podkowiasty podjazd z kamiennym murkiem. Dolna partia pałacu jest murowana z kamienia – I kondygnacja, reszta z cegły, dach krokwiowo-jętkowy odrestaurowany, pokryty dachówką. Za pałacem rozciąga się przepiękny park ze starodrzewiem, mimo iż długo nikt nie ingerował w jego wygląd, to i tak alejki wśród starodrzewia zapierają dech w piesiach. Kiedyś w parku znajdował się duży staw, który w tej chwili jest porośnięty i w większej części wysechł, ale teren idealnie nadaje się, aby zaaranżować tam staw na nowo.

Nieruchomość obecnie wymaga rewitalizacji z wyjątkiem zmodernizowanego dachu i części okien dachowych, które zostały wymienione na nowe.

W skład nieruchomości wchodzą dwie działki o łącznej powierzchni 3,5 ha, wyżej wymieniony pałac oraz budynek murowany, który prawdopodobnie kiedyś był zamieszkiwany przez służbę pałacową teren nie jest ogrodzony.

Jednym z ważniejszych zasobów jest leśny park krajobrazowy ze starodrzewiem. Park urządzono w stylu romantycznym w pierwszej połowie XIX wieku, zajmuje on powierzchnię ok. 2 ha.

Działka jest uzbrojona w media: prąd i wodę.

Miejsce to daje wiele możliwości, jest wspaniałą propozycją, na przykład na dom spokojnej starości, prywatną szkołę, pensjonat z salą bankietową, baza uzdrowiskowa i wiele wiele innych…..

Skórzyno jest położone 28 km na północny wschód od Słupska, 2,5 km na północ od drogi nr 213 do Wicka. Z drogi należy skręcić w miejscowości Główczyce.

 

Napisz nową historię tego wspaniałego miejsca…

Nadaj temu miejscu dawną świetność !!!

 

Zapraszamy do kontaktu z Chojnickim Biurem Nieruchomości oraz do obejrzenia tego miejsca z bogatą historią !!

 

Oferta numer: 115-2020

www.chbn.pl

Opiekę nad ofertą sprawuje:

Anita Sawa

tel. 720 33 22 33
email: anita@chbn.pl